Prázdninový provoz 2022

Tisková zpráva ze dne 19. 4. 2022

Holešovské školky plánují na prázdniny rozsáhlé stavební práce.

Tři holešovské mateřské školy budou o prázdninách zvelebovat své prostory. Tato skutečnost však bude mít výrazný dopad na prázdninový provoz.

V letošním roce nebude docházet k mísení dětí z různých školek, tentokrát budou provoz zajišťovat školky vždy jen pro ty děti, které jsou v dané školce zapsané.

„Velmi zásadní oprava a řešení havarijního stavu kuchyně a kanalizace čeká MŠ Sluníčko v ul. Havlíčkova.

Tato rekonstrukce nelze provádět za provozu, a proto k ní dojde o prázdninách a naruší to prázdninový tradiční provoz.

Ještě náročnější, co se týká výše investice, je oprava pláště budovy a dalších zařízení v MŠ v Masarykově ulici,“ uvádí starosta města Rudolf Seifert. Z těchto důvodů přistupuje město – zřizovatel školek – po dohodě s vedením těchto zařízení k následujícím opatření:

Mateřská škola Sluníčko Holešov, Havlíčkova ulice, bude zajišťovat provoz pouze pro „své“ děti, a to v období od 1. do 22. 7. 2022. Na pracovištích Všetuly a Tučapy.

Ve stejném období a také pouze pro „své“ děti bude zajištěn provoz Mateřské školy Holešov, Masarykova ulice.

Prázdninový provoz Mateřské školy Radost Holešov, Grohova ulice, pak bude zajištěn v období od 8. do 24. 8. 2022, rovněž pouze pro děti zapsané v této školce.

„Mateřské školy jsou schopny s ohledem na provádění nutných úprav a údržby, zajistit provoz pouze s omezenou kapacitou, pro nezbytně nutné potřeby zákonných zástupců.

Z tohoto důvodu budou k prázdninovému provozu přijímány pouze děti zaměstnaných rodičů s celodenní docházkou a děti s trvalým pobytem na území města Holešova,“ shodují se ředitelky mateřských škol.

I když pokrytí prázdninového provozu mateřských škol není nikdy jednoduché sladit, letošní rok je v tomto ohledu ještě mnohem náročnější. „Ale školky budou mít v uvedených termínech ve velmi omezené míře a výjimečně prostor pro umístění dětí z potřebných rodin (samoživitelky apod.) ve svých detašovaných pracovištích apod.

Dotazy vznášejte na ředitelky MŠ, doplňuje starosta.

Město a vedení mateřských škol děkují za pochopení této složité situace a alespoň tímto způsobem se snaží rodinám pomoci.